Prijsmodellen voor AI Agents in 2026 vergeleken

Patryk Lasek
Gepubliceerd 13 min leestijd
Drie prijsmodellen voor AI agents die rond een centrale prijsknoop draaien, met per-resolution gemarkeerd als het uitgelijnde model

Prijzen voor AI agents vallen in 2026 uiteen in drie modellen: per-seat (een vast maandelijks bedrag per menselijke gebruiker), per-ticket (een bedrag voor elk inkomend gesprek) en per-resolution (alleen een bedrag wanneer de AI een gesprek end-to-end oplost). Gepubliceerde per-resolution-tarieven van de grote leveranciers voor klantenservice lopen uiteen van $0.50 (Quickchat AI) tot $2.00 (Salesforce Agentforce), een verschil van 4x op dezelfde waarde-eenheid. Decagon, Sierra en Ada publiceren hun tarieven niet.

De meeste inkoopgesprekken over AI agents eindigen op dezelfde plek. De leverancier noemt een bedrag, de koper heeft niets om het mee te vergelijken en er wordt een contract ondertekend op basis van een demo. Dit artikel zet de drie prijsmodellen voor AI agents op de markt in 2026 uiteen, de prikkels die elk model creëert, de gepubliceerde prijzen van de grote leveranciers, wat “resolution” daadwerkelijk betekent in een leverancierscontract en een uitgewerkte totale eigendomskostenberekening bij drie implementatiegroottes (2,000, 10,000 en 50,000 maandelijkse gesprekken).

In één oogopslag is per-resolution het enige model waarbij de omzet van de leverancier groeit wanneer de AI beter wordt. De andere twee belonen iets anders, meestal een hoger volume van een bepaald type aan de kant van de koper. Afstemming van het prijsmodel is bij leveranciersselectie belangrijker dan de catalogusprijs.

TL;DR: prijzen voor AI agents in 2026 in één oogopslag

PrijsmodelWat wordt gefactureerdTypisch tarief in 2026Prikkel voor leverancier
Per-seatEen vast bedrag per gelicentieerde menselijke agent$30 tot $80 per agent per maandMeer mensen aannemen
Per-ticketElk inkomend gesprek, ongeacht de uitkomst$0.30 tot $1.00 per inkomend gesprekHoger inkomend volume
Per-resolutionElk gesprek dat zonder overdracht aan een mens wordt opgelost$0.50 tot $2.00 per resolutieHoger resolutiepercentage

Quickchat AI vermeldt Enterprise vanaf $0.50 per resolutie. Intercom Fin vermeldt $0.99. Zendesk AI Agents rekent ongeveer $1.50. Salesforce Agentforce is gelanceerd tegen $2.00 per gesprek. De rest van dit artikel licht de berekeningen, prikkels en contractvoorwaarden achter elk tarief toe.

De drie prijsmodellen voor AI agents

Per-seat

De koper betaalt een vast maandelijks bedrag voor elke menselijke gebruiker met toegang tot het platform. Dit is het model dat legacy helpdesks (Intercom, Zendesk, Freshdesk, HubSpot) hebben uitgebreid naar hun AI add-ons. Typische AI-seatkosten liggen op $30 tot $80 per agent per maand boven op het basisplan van de helpdesk.

De impliciete aanname is dat de waarde van een team meegroeit met het aantal medewerkers. Die aanname was redelijk toen het platform een tool was waarmee mensen tickets afhandelden. Ze gaat niet meer op zodra het platform zelf het meeste werk doet. Een team van 15 personen met een AI die 75% van de inkomende gesprekken afhandelt, betaalt voor 15 seats, ongeacht of de AI die maand 100 gesprekken of 10,000 gesprekken heeft opgelost.

De prikkel voor de leverancier bij per-seat is dat de klant meer mensen aanneemt. Dat verschijnt soms als zachte druk om seat-aantallen tijdens verkooptrajecten uit te breiden, en soms als feature gating die teams richting upgrade-niveaus duwt die aan seat-aantallen zijn gekoppeld. Het is ook de reden dat per-seat AI add-ons meestal conservatief zijn in de diepte van AI Actions: een AI die refunds voltooit, CRM-records bijwerkt en abonnementen beheert, rechtvaardigt minder seats.

Per-ticket

De koper betaalt een bedrag voor elk inkomend ticket, ongeacht of de AI het oplost. Dit komt in sommige enterprise-contracten voor als een hybride van helpdeskprijzen en AI-gebruik, meestal met $0.30 tot $1.00 per inkomend ticket, ongeacht de uitkomst.

Per-ticket heeft een ongebruikelijke eigenschap. De omzet van de leverancier groeit wanneer het inkomende volume groeit, zelfs als meer van die tickets door AI worden afgehandeld. Teams die inkomend volume succesvol verlagen via proactieve outreach of productverbeteringen, zien hun per-ticket-facturen dalen, maar teams die het resolutiepercentage verbeteren, zien geen voordeel. Het model beloont de verkeerde richting van inspanning.

Per-ticket ontmoedigt ook proactieve outreach (de AI die een uitgaand bericht verstuurt vanwege een vertraagde verzending, een mislukte betaling of een churn-signaal). Elke outreach is een uitgaand bericht in plaats van een ticket, maar genereert een gesprek dat er vaak één wordt. Teams die per-ticket-leveranciers gebruiken, vermijden uitgaande use cases meestal om budgetredenen.

Per-resolution

Per-resolution pricing is een model waarbij een koper alleen betaalt wanneer een AI agent een gesprek end-to-end oplost zonder overdracht aan een mens. Elke succesvolle uitkomst activeert een vast bedrag; gesprekken die escaleren naar een mens, worden afgebroken of geen resolutie bereiken, worden niet gefactureerd. Het model stemt de omzet van de leverancier af op het resolutiepercentage dat de koper probeert te maximaliseren.

Quickchat AI prijst Enterprise per-resolution vanaf $0.50. Intercom Fin publiceert $0.99. Zendesk AI Agents rekent ongeveer $1.50. Salesforce Agentforce is gelanceerd tegen $2.00 per gesprek. HubSpot’s Customer Agent is in april 2026 overgestapt naar $0.50 per opgelost gesprek (lager dan $1.00 per gesprek). Decagon, Sierra en Ada gebruiken allemaal in enige vorm per-outcome-modellen, maar publiceren geen tarieven.

Dit is het enige model waarbij de omzet van de leverancier de metric volgt waar de koper om geeft. Als de AI verbetert en 80% in plaats van 70% van de gesprekken oplost, verdient de leverancier meer en krijgt de koper een hoger resolutiepercentage. De prikkels liggen op één lijn.

Het risico van per-resolution is dat “resolution” een door de leverancier gedefinieerde term is. Twee leveranciers die $0.99 offreren, kunnen heel anders factureren, en dat verschil verschijnt in de factuur in plaats van in het contract. De sectie hieronder behandelt wat je schriftelijk moet opvragen.

Gepubliceerde prijzen in 2026

Dit is de huidige stand van gepubliceerde prijzen bij de belangrijkste klantgerichte AI-agentplatforms. Prijzen vastgelegd in april 2026.

LeverancierModelGepubliceerde prijsOpmerkingen
Quickchat AIPer-resolutionvanaf $0.50Gepubliceerd Enterprise-tarief; self-serve-niveaus starten bij $9/mo
Intercom FinPer-resolution$0.99Vereist daarnaast een Intercom helpdesk-abonnement
HubSpot Customer AgentPer-resolution$0.50In april 2026 overgestapt van $1.00/conversation naar $0.50/resolution
Zendesk AI AgentsPer-resolution~$1.50Per “automated resolution”; helpdeskplan afzonderlijk
Salesforce AgentforcePer-conversation$2.00Introductieprijs; gekoppeld aan Salesforce-platformkosten
DecagonAlleen offerteNiet gepubliceerdPer-outcome-modellen gemeld in klantdisclosures
Sierra AIAlleen offerteNiet gepubliceerdOutcome-gebaseerd; minima boven SMB-prijspunten
AdaAlleen offerteNiet gepubliceerdPer-resolution met onderhandelde minima
CognigyAlleen offerteNiet gepubliceerdContracten met veel voice; per-minute- en per-resolution-varianten

Drie observaties zijn relevant. Ten eerste is het verschil tussen de gepubliceerde prijzen ($0.50 tot $2.00) 4x. Het verschil tussen gepubliceerd en niet-gepubliceerd is open. Leveranciers die weigeren een tarief te publiceren doen dat meestal omdat het tarief per klant wezenlijk varieert, wat betekent dat de prijs een functie van onderhandeling is in plaats van een lijst. Ten tweede leggen de leveranciers met de hoogste catalogusprijzen (Salesforce, Zendesk) per-resolution boven op platformabonnementen die zelf $50 tot $150 per agent per maand kosten. De totale kosten op die platforms komen dichter bij $4 tot $6 per resolutie zodra seatkosten over het resolutievolume worden uitgesmeerd. Ten derde zijn lage headline-tarieven en hoge resolutiepercentages niet hetzelfde. Teams die alleen op catalogusprijs vergelijken, moeten het resolutiepercentage onafhankelijk benchmarken tegen hun eigen Knowledge Base voordat ze tekenen. Een goedkope resolutie die 40% van het inkomende volume oplost, kost in de praktijk meer dan een resolutie van $0.50 die 80% oplost.

Voor directe technische vergelijkingen van de grootste platforms, zie Quickchat AI vs Intercom Fin, Quickchat AI vs Salesforce Agentforce en Quickchat AI vs HubSpot AI Breeze.

Wat “resolution” daadwerkelijk betekent in een leverancierscontract

De belangrijkste vraag aan elke per-resolution-leverancier is wat de leverancier telt als een factureerbare resolutie. De variaties tussen leveranciers zijn groot genoeg om de factuur met 30% tot 50% te veranderen bij hetzelfde gespreksvolume.

Vier veelvoorkomende definities komen voor in contracten van 2026:

  1. Gesloten zonder overdracht aan een mens. Het gesprek eindigde zonder dat er ooit een mens bij kwam. Dit is de meest voorkomende definitie en de eenvoudigste om te meten, maar ze telt gesprekken waarin de klant gefrustreerd afhaakte als resoluties. Ze telt ook gesprekken waarin de vraag van de klant verkeerd werd begrepen en de klant simpelweg opgaf.
  2. Gesloten zonder overdracht aan een mens, met een positieve CSAT. Het gesprek eindigde zonder mens en de klant beoordeelde het als nuttig of voltooide een uitkomst. Dit is een strengere definitie en een betere benadering van waarde, maar ze telt te weinig, omdat de meeste klanten geen CSAT-enquêtes invullen. Leveranciers die deze definitie gebruiken publiceren meestal lagere headline-resolutiepercentages en produceren kleinere facturen bij hetzelfde volume.
  3. Gesloten met een gelogde uitkomst. Het gesprek eindigde met een specifieke outcome-tag (refund issued, order tracked, account updated). Dit is de strengste definitie, omdat de AI een actie moet hebben voltooid en niet alleen een vraag moet hebben beantwoord. Leveranciers die deze definitie gebruiken hebben doorgaans sterkere AI Action-infrastructuur.
  4. Gesloten zonder escalatie binnen X dagen. Het gesprek eindigde zonder escalatie en de klant kwam niet binnen een gedefinieerde periode (meestal 7 dagen) terug met dezelfde vraag. Dit vangt het geval op waarin de klant het antwoord van de AI op dat moment accepteerde, maar de volgende dag terugkwam met hetzelfde probleem. Het is de beste benadering van “de AI heeft dit echt opgelost”, maar vereist dat het facturatiesysteem van de leverancier wacht voordat er wordt gefactureerd.

Een leverancier die niet schriftelijk kan beantwoorden “welke van deze definities gebruiken jullie” verkoopt op een metric die hij zelf beheerst. Drie vervolgvragen horen in de inkoopchecklist. Staat de definitie in het contract? Zijn de auditdata realtime beschikbaar, of alleen op verzoek? Kan de koper een log per gesprek ophalen waarin staat waarom elk gesprek is gefactureerd?

Platforms die voor elk gesprek een volledige reasoning trace tonen, maken deze audit eenvoudig. De per-answer reasoning trace van Quickchat AI toont de brondocumenten, retrieval-scores, toegepaste richtlijnen en aangeroepen acties voor elk gefactureerd gesprek, zodat een financieel team in een uur 100 facturen steekproefsgewijs kan controleren. Leveranciers zonder die infrastructuur vereisen audits via customer success-tickets, wat trager is en gevoeliger voor geschillen.

Uitgewerkte totale eigendomskosten

Kosten veranderen met schaal, en de drie prijsmodellen veranderen niet op dezelfde manier. Dit is een uitgewerkte TCO bij drie implementatiegroottes, waarbij het resolutiepercentage van de AI op 75% wordt gehouden (de mediaan voor goed geïmplementeerde agents voor klantenservice in 2026 in consumentenverticals). Gebruik de chatbot ROI calculator om deze cijfers opnieuw te berekenen met je eigen volume- en kostenaanname.

Aannames gebruikt in elk scenario:

  • Resolutiepercentage: 75%
  • Per-seat AI add-on-niveau: $50 per agent per maand (instapniveau)
  • Volledig belaste supportagentkosten: $3,000 per agent per maand (US blended; varieert per regio en senioriteit)
  • Per-ticket-tarief: $0.50 per inkomend gesprek
  • Per-resolution-tarieven: $0.50 (Quickchat AI), $0.99 (Fin), $2.00 (Agentforce)
  • Helpdesk-seatkosten niet inbegrepen; die bestaan onder alle modellen afzonderlijk
  • Per-seat-rijen omvatten salarissen van supportagents, omdat per-seat AI add-ons worden gelicentieerd op bestaande helpdesk-seats en ervan uitgaan dat er een volledig supportteam aanwezig is. Per-ticket en per-resolution rekenen voor AI-werk alleen en werken onafhankelijk van teamgrootte.

2,000 gesprekken per maand (klein supportteam, ~5 agents)

ModelBerekeningMaandelijkse kosten
Per-seat (5 × $50 AI add-on + 5 × $3,000 supportagent)$250 + $15,000$15,250
Per-ticket2,000 × $0.50$1,000
Per-resolution tegen $0.50 (Quickchat AI)1,500 × $0.50$750
Per-resolution tegen $0.99 (Fin)1,500 × $0.99$1,485
Per-resolution tegen $2.00 (Agentforce)1,500 × $2.00$3,000

Bij klein volume is per-resolution tegen $0.50 de goedkoopste optie voor het AI-werk zelf. De per-seat-rij lijkt duur omdat deze de volledig belaste kosten van 5 supportagents boven op de AI add-on omvat, wat de eerlijke vergelijking is: per-seat AI add-ons kunnen niet werken zonder gelicentieerde helpdesk-seats. Per-resolution en per-ticket rekenen alleen voor AI-werk en laten de koper de teamgrootte onafhankelijk kiezen. De andere overweging op deze schaal is functietoegang. Het instapniveau van per-seat AI add-ons beperkt meestal acties, integraties en analytics, waardoor het kleine team kan overblijven met een AI die het werk waar de klant om vraagt niet kan afmaken.

10,000 gesprekken per maand (mid-market, ~15 agents)

ModelBerekeningMaandelijkse kosten
Per-seat (15 × $50 AI add-on + 15 × $3,000 supportagent)$750 + $45,000$45,750
Per-ticket10,000 × $0.50$3,000
Per-resolution tegen $0.50 (Quickchat AI)7,500 × $0.50$3,750
Per-resolution tegen $0.99 (Fin)7,500 × $0.99$7,425
Per-resolution tegen $2.00 (Agentforce)7,500 × $2.00$15,000

Bij mid-market-volume domineren agentsalarissen de per-seat-rij met $45,000 per maand en is de AI add-on in feite ruis. Per-resolution tegen $0.50 van Quickchat AI levert het AI-werk voor $3,750, wat de helft is van het tarief van Fin ($7,425) en een kwart van Agentforce ($15,000). Per-ticket zit tussen de per-resolution-varianten in. De case voor per-seat op deze schaal wordt nog zwakker, omdat de feature-beperkingen van het instapniveau 1,000 tot 2,000 van de 25% door mensen afgehandelde tickets naar langere afhandeltijden duwen. Dat kost hetzelfde team nog een volledig belaste agent aan productiviteit.

50,000 gesprekken per maand (enterprise, ~40 agents)

ModelBerekeningMaandelijkse kosten
Per-seat instapniveau (40 × $80 AI add-on + 40 × $3,000 supportagent)$3,200 + $120,000$123,200
Per-seat enterprise-niveau (40 × $250 AI add-on + 40 × $3,000 supportagent)$10,000 + $120,000$130,000
Per-ticket50,000 × $0.50$25,000
Per-resolution tegen $0.50 (Quickchat AI)37,500 × $0.50$18,750
Per-resolution tegen $0.99 (Fin)37,500 × $0.99$37,125
Per-resolution tegen $2.00 (Agentforce)37,500 × $2.00$75,000

Bij enterprise-volume zijn supportagentsalarissen de dominante post in elk per-seat-scenario, met ongeveer $120,000 per maand. De AI add-on op instapniveau versus enterprise-niveau (een verschil van 3x op de AI-regel) is klein ten opzichte van die basis. De realistische vergelijking voor AI-werk ligt alleen tussen de per-resolution-tarieven: $18,750 (Quickchat AI), $37,125 (Fin), $75,000 (Agentforce). Hetzelfde AI-werk wordt aan de bovenkant tegen vier keer het tarief gefactureerd.

Voor de enterprise-prijsdetails, inclusief SLA, compliance, EU data residency en dedicated infrastructure, zie de Quickchat AI Enterprise-pagina en de pricing-pagina.

Gedragsprikkels per prijsmodel

Een prijsmodel codeert gedrag dat de leverancier van zijn klanten wil. De drie modellen coderen drie verschillende gedragingen.

Per-seat codeert aannemen. De leverancier verdient meer wanneer meer mensen op het platform zitten. AI-functies die de bezetting verminderen gaan tegen die prikkel in. Daarom zijn per-seat AI add-ons meestal conservatief in actiediepte en agressief in seat-tier feature gating.

Per-ticket codeert hoger inkomend volume. De leverancier verdient meer wanneer er meer tickets binnenkomen. Proactieve outreach, productverbeteringen die supportvolume verminderen en self-service-deflectie via betere documentatie verlagen allemaal de leveranciersomzet. Per-ticket-leveranciers bouwen zelden uitgaande functies, en degenen die dat wel doen prijzen ze meestal apart.

Per-resolution codeert een hoger resolutiepercentage. De leverancier verdient meer wanneer de AI meer gesprekken end-to-end oplost. Betere kennisinname, bredere actiedekking, slimmere overdrachtslogica en een lager hallucinatiepercentage verhogen allemaal de leveranciersomzet op hetzelfde moment dat ze de waarde voor de koper verhogen. Het enige aandachtspunt is de definitie van “resolution” zelf. Daarom is de auditvraag hierboven belangrijk.

Een nuttige oefening tijdens leveranciersselectie is de verkoper vragen welk gedrag van de koper hun commerciële team optimaliseert. Het eerlijke antwoord laat zien of het model is afgestemd op de belangen van de koper.

Drie transparantievragen om te stellen voordat je tekent

Drie vragen liggen onder het prijsmodel en zijn even belangrijk als het model zelf.

Is de prijs gepubliceerd? Leveranciers die geen bedrag op een prijspagina zetten, hebben variabele prijzen per klant. De koper met minder onderhandelingsmacht betaalt meer. Quickchat AI publiceert $0.50. Fin publiceert $0.99. Zendesk publiceert zijn AI Agent-tarieven. Decagon, Sierra en Ada doen dat niet. Niet-gepubliceerde prijzen vereisen meestal een ondertekende NDA voordat er een offerte komt, en de offerte komt vaak met gebruiksminima die kleinere kopers volledig uitprijzen. Gepubliceerde prijzen bevoordelen kleinere kopers; niet-gepubliceerde prijzen bevoordelen leveranciers met sterke verkoopprocessen en een zwakkere self-serve-fit.

Zijn er setup- of implementatiekosten? Een prijs van $0.50 per resolutie naast een implementatiekost van $25,000 is niet hetzelfde als een prijs van $0.99 zonder kosten. Vraag om een schriftelijke offerte met regelitems in plaats van één enkel bedrag. Implementatiekosten van $3,000 tot $30,000 zijn gebruikelijk bij leveranciers die zich op enterprise-contracten richten; $0 implementatiekosten zijn gebruikelijk bij self-serve- en product-led-leveranciers. Het kostenniveau correleert vaak met de diepte van het verkoopproces: zware implementatiekosten gaan meestal samen met zware verkoopbetrokkenheid, en lagere kosten gaan samen met self-serve-toegang.

Wat gebeurt er bij verlenging? Een contract van 12 maanden tegen $0.50 per resolutie is alleen betekenisvol als de verlengingsclausule ook $0.50 vermeldt. Leveranciers die prijsverhogingen in verlengingsvoorwaarden verbergen (“up to 15% increase per year”) bieden in feite een introductietarief. Lees de verlengingsclausule. Als het gepubliceerde tarief overeenkomt met het verlengingstarief, is de leverancier eerlijk. Als ze verschillen, is het gepubliceerde tarief een lokmiddel en verschijnt het echte tarief in jaar twee.

Voor een gerelateerde bespreking van waar outcome-based pricing van toepassing is en waar niet, zie Outcome-Based Pricing Models. Voor het bredere kostenlandschap van chatbots bij rule-based, AI-powered en custom-built implementaties, zie How Much Does a Chatbot Cost in 2026. Voor de implementatiedetails over wat verandert wanneer een AI agent het werk doet, zie AI Agent for Customer Service. Voor het evaluatiekader op platformniveau, zie de AI Agent Platforms 2026 buyer’s guide.

Veelgestelde vragen

Hoe worden AI agents in 2026 geprijsd? AI agents worden in 2026 geprijsd volgens drie hoofdmodellen: per-seat (een vast maandelijks bedrag per menselijke gebruiker, meestal $30 tot $80 per agent per maand), per-ticket (een bedrag per inkomend gesprek, meestal $0.30 tot $1.00) en per-resolution (alleen een bedrag wanneer de AI een gesprek oplost zonder overdracht aan een mens, meestal $0.50 tot $2.00). Per-resolution is het model waarin omzet van de leverancier en waarde voor de koper op elkaar zijn afgestemd. De andere twee belonen een hogere bezetting of een hoger inkomend volume aan de kant van de koper. De meeste toonaangevende AI-leveranciers voor klantenservice (Quickchat AI, Intercom Fin, Zendesk AI Agents, Salesforce Agentforce) publiceren nu per-resolution-tarieven.

Hoeveel kost een AI agent voor klantenservice? Gepubliceerde per-resolution-tarieven van grote AI-leveranciers voor klantenservice in 2026: Quickchat AI $0.50, Intercom Fin $0.99, Zendesk AI Agents ongeveer $1.50, Salesforce Agentforce $2.00. Decagon, Sierra en Ada publiceren geen tarieven. Bij een maandelijks volume van 10,000 gesprekken en een resolutiepercentage van 75% (7,500 resoluties) komen de AI-kosten uit op $3,750 (Quickchat AI), $7,425 (Fin) of $15,000 (Agentforce). Helpdesk-seatkosten, implementatiekosten en salarissen van menselijke agents komen boven op die AI-tarieven en vormen meestal de grotere post in de totale eigendomskosten.

Wat is het goedkoopste prijsmodel voor AI agents in 2026? Alleen op basis van AI-kosten lijkt per-seat het goedkoopst bij kleine volumes, omdat het aantal seats klein is. De vergelijking inclusief alle kosten is anders. Per-seat AI add-ons worden gelicentieerd op basis van helpdesk-seats en gaan ervan uit dat er een volledig supportteam aanwezig is. De werkelijke uitgaven omvatten dus agentsalarissen boven op de AI-kosten. Per-resolution tegen $0.50 tot $0.99 factureert alleen AI-werk en werkt ongeacht de teamgrootte. Boven ongeveer 3,000 maandelijkse gesprekken is per-resolution meestal goedkoper dan per-seat zodra helpdeskkosten, implementatiekosten en verhogingen bij verlenging naast agentsalarissen worden meegenomen.

Waarom publiceren sommige leveranciers van AI agents hun prijzen niet? De meest voorkomende reden is dat prijzen per klant worden onderhandeld op basis van volumeafspraken, contractduur en de onderhandelingspositie van de koper. Decagon, Sierra en Ada gebruiken allemaal per-outcome-prijzen, maar vereisen een verkoopgesprek en meestal een ondertekende NDA voordat ze tarieven delen. Een tweede reden is dat de leverancier verkoopt op uitkomsten (meer omzet, lagere kosten) in plaats van gebruik, en outcome-contracten zijn maatwerk. Kopers moeten ervan uitgaan dat niet-gepubliceerde prijzen leveranciers met sterke verkoopprocessen bevoordelen, omdat de klanten die het meest betalen voor hetzelfde product meestal de klanten zijn zonder concurrerende alternatieven in hun inkoopproces.

Wat betekent per-resolution precies? Dat verschilt per leverancier. De vier meest voorkomende definities zijn: gesloten zonder overdracht aan een mens, gesloten zonder overdracht met een positieve CSAT, gesloten met een gelogde outcome-actie en gesloten zonder escalatie binnen een periode van 7 dagen. Elke definitie leidt tot wezenlijk andere facturen bij hetzelfde gespreksvolume. Quickchat AI factureert gesprekken die zonder overdracht aan een mens zijn gesloten en toont per gesprek een reasoning trace die financiële teams kunnen gebruiken om facturen te auditen. Andere leveranciers moet je om hun schriftelijke definitie vragen voordat een contract is ondertekend.

Hoe verhoudt de $0.50 van Quickchat AI zich tot Intercom Fin en Salesforce Agentforce? Quickchat AI prijst Enterprise per-resolution vanaf $0.50, ongeveer de helft van het gepubliceerde tarief van Intercom Fin ($0.99) en een kwart van Salesforce Agentforce ($2.00 per gesprek). Het prijsverschil is gepubliceerd, geldt voor teams van elke omvang en blijft gelden bij verlengingen. Voor directe functievergelijkingen zie de hierboven gelinkte alternatiefpagina’s.

Moeten kleine supportteams kiezen voor per-seat of per-resolution? Onder ongeveer 3,000 maandelijkse gesprekken is per-seat vaak goedkoper in absolute kosten, omdat het team weinig agents heeft. Daarboven wint per-resolution meestal, omdat de AI een groeiend deel van het werk afhandelt dat niet meegroeit met het aantal medewerkers. Een andere overweging is functietoegang: per-seat AI add-ons op legacy helpdesks beperken meestal acties, integraties en analytics in het instapniveau. Daardoor kan een klein team overblijven met een AI die de acties die de klant nodig heeft niet kan voltooien. Een gratis proefperiode op een per-resolution-platform is de snelste manier om beide te vergelijken op het werkelijke volume van het team.

Welke enterprise-prijsvoorwaarden moet ik onderhandelen? Volumekortingen op het per-resolution-tarief (typische drempels bij 50K en 100K maandelijkse resoluties), een vast verlengingstarief voor de eerste twee verlengingscycli, een SLA met een betekenisvolle boete (10% krediet bij gemiste uptime is de ondergrens; 20% is redelijk), EU data residency wanneer gereguleerde klantdata binnen scope valt, en een auditclausule die de koper het recht geeft om gefactureerde gesprekken op verzoek te inspecteren. De Quickchat AI Enterprise-pagina behandelt wat binnen scope valt bij enterprise-contracten.

Prijsmodellen voor AI agents worden meestal behandeld als een inkoopdetail, maar het model dat een leverancier gebruikt codeert het gedrag dat de leverancier de komende drie jaar van de koper wil. Per-seat-prijzen belonen aannemen. Per-ticket-prijzen belonen hoger inkomend volume. Per-resolution-prijzen belonen een hoger resolutiepercentage. Quickchat AI publiceert Enterprise per-resolution vanaf $0.50, omdat het enige gedrag dat het waard is om te belonen in een klantgerichte AI agent ook het gedrag is dat de koper wil: meer gesprekken end-to-end opgelost, minder escalaties en een meetbare factuur die aansluit op de geleverde waarde.